ANTIBIYOKS

7/24 Bilgi İçin Arayabilirsiniz: 0 505 105 34 34

Hidradenitis suppurativa blog yazılar::.

Hidradenitis Suppurativa Nedenleri

Hidradenitis Suppurativa Nedenleri HS hastalığı

Hidradenitis Suppurativa Nedenleri, HS hastalığı, Tedavi şekli, Kadın, Erkeklerde hs, Kadınlarda hs, Köpek memesi tedavisi en son, Kurtulanlar, Antibiyoks nedir?.

Patofizyoloji nedir?

Hidradenitis Suppurativa’nin nedeni tam olarak anlaşılamamıştır. Ve karakteristik ağrı, pürülan drenaj, sinüs traktusu ve skar oluşumu gelişimine katkıda bulunan çeşitli faktörlerle çok faktörlü olabilir.  Mevcut anlayışımız eksik olsa da. Hidradenitis Suppurativa’nize neden olmadığınızı, belirtilerin kötü hijyen nedeniyle olmadığını ve. Hidradenitis Suppurativa’nin bulaşıcı olmadığını anlamak önemlidir. Aşağıda mevcut kabul edilen görüşlerin birkaçını ele alıyoruz.

Foliküler Tıkanıklık

Hidradenitis Suppurativa’nin başlangıçta ter bezinin bir kusurundan kaynaklandığı düşünülüyordu, ancak bu görüş değişti ve şimdi saç folikülü ile ilgili bir problem olarak kabul edildi. Saç folikülü içindeki keratin (bir tür protein) oluşumu sonunda saç folikülünü tıkar ve daha fazla birikime neden olur ve sonunda saç folikülü bu malzemeyi parçalayarak ciltte yoğun bir inflamatuar tepkiye neden olur.

Bakteriler

Bazen Hidradenitis Suppurativa lezyonlarından bakteriler izole edilebilirken, diğer zamanlarda Hidradenitis Suppurativa lezyonlarından alınan kültürler sterildir (bakteri bulunmaz).  Hidradenitis Suppurativa’den etkilenen kişiler sıklıkla ağrı, hassasiyet, sıcaklık ve pürülan drenaj gibi bir enfeksiyonun karakteristik semptomlarını tecrübe ederler. Semptomlar antibiyotiklerden sonra iyileşme eğiliminde olduğundan, Hidradenitis Suppurativa’nin esas olarak bakterilerden kaynaklandığını, ancak durumun böyle olmadığını düşünmek mantıklı olabilir.

Biyofilmler

Son zamanlarda, Hidradenitis Suppurativa bir biyofilm hastalığı olarak tarif edilmiştir. Çok sayıda bakteri bir polisakkarit matrisi olarak bilinen yapışkan bir materyal salgıladığında ve bir yüzeye bağlandığında, bunlar biyofilm olarak bilinen şeyde var olurlar. Bakteriler biyofilmde olduğunda, antibiyotiklere karşı oldukça dirençli olurlar. Hidradenitis Suppurativa’li hastaların biyopsi örneklerine (cilt parçaları) bakan yeni bir çalışma, biyofilmlerin kronik Hidradenitis Suppurativa ile ilişkili olduğunu göstermiştir.  Her ne kadar biyofilmler büyük olasılıkla oluşmazsa da, bu durum, Hidradenitis Suppurativa’nin daha şiddetli hale geldiği için tıbbi tedaviye çok dirençli olmasının nedeni olabilir.

Anormal Bağışıklık

Kan ve deride çeşitli iltihap belirteçleri vardır ve vücudun iltihaplanma durumunu değerlendirmek için kullanılabilir. Bu belirteçlerin anormal düzeyleri, çeşitli hastalıkların gelişiminde rol oynamıştır ve benzer şekilde Hidradenitis Suppurativa’de anormal bulunmuştur. Bu anormal düzeylerin etkilerini belirlemek için ek araştırmalara ihtiyaç vardır.

Diyet

Beslenme, tıpta araştırılması gereken ve az bilinen bir konudur. Kanıtların çoğunluğu, literatürdeki az sayıdaki yayınlanmış makaleyle bireysel deneyime dayanmaktadır, ancak diyetin sosyal medya ve çevrimiçi mesaj panoları aracılığıyla Hidradenitis Suppurativa’ye etkisi en az ya da sıfırdan tam çözüme kadar uzanan iyileştirme raporları ile girmektedir. Süt ürünü içermeyen diyetleri takip eden 47 hastayı kapsayan bir araştırmada, hiçbir hastada hastalık progresyonu yaşanmamış ve% 83 oranında çeşitli derecelerde iyileşme görülmemiştir. Başka bir çalışmada, 12 denek takip 12 aylık bir dönem içinde acil hastalık istikrar ile hiçbir buğday veya bira mayası tüketimi ile diyet modifikasyonu takip opere edildi.

Kapsamlı diyet danışmanlığı için ek araştırmalara ihtiyaç vardır. Bazı hastalar gece traşlarının, basit karbonhidratların ve süt ürünlerinin dışlanmasından sonra iyileşme bildirmişlerdir, ancak diyet değişikliğinin etkisi son derece bireysel görünmektedir ve doktorunuz veya beslenme uzmanınız ile görüşülmelidir. Diyetisyenler, gerekli besinleri aldığınızdan emin olmak için bireyselleştirilmiş yemek planları sağlayabilir.

Diğer Faktörler

Hidradenitis Suppurativa’nin gelişiminde bazı başka faktörler rol oynamaktadır. Sigara içimi, Hidradenitis Suppurativa’li kişilerde genel popülasyona göre daha yaygındır ve dumanın bileşenlerinin hiperkeratozu (foliküler tıkanıklığa neden olan) teşvik ettiği ve ayrıca Hidradenitis Suppurativa’yi kötüleştiren inflamasyonu artırdığı bilinmektedir.  cilt teması ve obezite cilt tarafından sebep olunan mekanik faktörler de Hidradenitis Suppurativa genel inflamatuar durum ve hümik gelişmesi ve ilerlemesine katkıda bulunabilir.

Son olarak, hormonlar potansiyel olarak HS’de rol oynamaktadır. HS’den daha fazla kadının erkeklerden daha fazla etkilendiği bilinmektedir ve bu nedenle hormonal bir bileşen varsayılmıştır. Bir tür hormon olan androjenler, keratinositlerin (deri hücreleri) proliferasyonunu artırabilir, ancak HS’li hastaların hormonal profili genellikle normal olarak bulunur.

HS’nin gelişiminde rol oynayan pek çok faktörle birlikte, ek araştırmaya ihtiyaç duyulduğu ve bir hasta için tetikleyicinin tüm popülasyonda tutarlı olamayacağı açıktır.

Hidradenitis Suppurativa Nedenleri

Buhar distilasyonu ile üretilen Bitki öz suları ekstrakdiyon metodları ile elde edilir. Ve oran olarak bitkinin nem oranına eşittir.

Kullanma ve içerik: Okaliptus – Eucalyptusbaum / Heberbaum / Eucalyptus, Mersin – Myrtus communis, Melisa – Melissa officinalis L., Lavanta – Lavandula vera, Enginar – Cynara scolymus, Karabaş – Lavandula stoechas.

ANTİBİYOKS KULLANIMI
Aç veya tok günde 3 defa yarım çay bardağı içilebilir. Su veya meyve suyu ile karıştırılabilir. Günde 2 defa cilde losyon gibi dezenfekte amaçlı aynı içilen ürün pansuman uygulanması gerekir. Cildi tahriş etmez.

7/24 Bilgi için Arayabilirsiniz.

Mobil:    0 505 105 34 34 (7/24 açık)
Tel:         0 222 255 55 26 (7/24 açık)
Tel:         0 850 346 81 47 (7/24 açık)

Adres: BAKSAN – Eskişehir

HS FORUM

ANTİBİYOKS İLETİŞİM

Bir önceki yazımız olan Hidradenitis Suppurativa nedir? başlıklı makalemizde 1 evre hs, 2 evre hs ve Antibiyoks tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir