ANTIBIYOKS

7/24 Bilgi İçin Arayabilirsiniz: 0 505 105 34 34

Hidradenitis suppurativa blog yazılar::.

HS Hastalığı için Doktor Nasıl Seçilir?

HS Hastalığı için Doktor Nasıl Seçilir?

HS Hastalığı için Doktor Nasıl Seçilir?, Hidradenitis Suppurativa, Dermatolog, Uzman Doktor, HS hakkında, Teşhis ve tedavisi, Ter bezleri, Kıl kökü iltihabı nasıl tedavi edilir?

Hidradenitis Suppurativa için Hangi Doktora Gitmeliyim?

Hidradenitis Suppurativa bir cilt hastalığıdır. Bu yüzden tam teşekküllü hastanelerin cildiye bölümlerini veya özel kliniği olan bir dermatoloğu ziyaret etmelisiniz. Tüm doktorlar HS hastalığı adına uzmanlaşmış değildir. Bu yüzden görüştüğünüz doktoru araştırarak HS hastalığı hakkında uzman olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Tedavisi için 

Antibiyokuyla ilgili çok çok tavsiye edilen. Antibiyoks nedir?

Antibiyoks kullanıcı listesi okumak için HS Forum Sayfası

Hidradenitis Suppurativa tedavisiHS Hastalığı için Doktor Nasıl Seçilir?

HS Hidradenitis Suppurativa hastalığının teşhis ve tedavisinde, hastalık üzerine uzman olan bir dermatolog bulmak önemlidir. Doktorunuzu seçmek adına, araştırdığınız doktorun daha önce bir HS hastasını tedavi edip etmediğini öğrenebilirsiniz. Bu hastalığa sahip başka hastalar ile görüşerek onlardan doktor tavsiyesi isteyebilirsiniz. Hidradenitis Suppurativa Bir doktora karar verdiyseniz, tedavi aşamasında o doktor ile ne kadar ilerleme kaydettiğinizi gözlemleyip, memnun kaldıysanız tedaviye devam edebilir veya farklı bir doktora gitmeyi deneyebilirsiniz.

HS Hastalığını Teşhis Etmek İçin Ne Yapılır?

Uzman bir doktordan randevu aldıysanız sıradaki aşama muayene aşamasıdır. Muayene aşamasında dermatoloğunuz cildinizde oluşan lezyonları görmek isteyecektir. Hidradenitis Suppurativa Bu nedenle kolay çıkarılabilen hafif kıyafetler giymeniz tercih edilir. Hastalığınız hakkında şüphe duyduğunuz ilk aşamadan bu yana, cildinizdeki lezyonların fotoğrafını çekebilir veya yaşadığınız deneyimi kaydedebilirsiniz. Çünkü lezyonlar zamanla artabilir veya azalabilir. Tam ve doğru bir teşhis için doktoru doğru bilgilendirmek önemlidir.

HS Hastalığı Muayenesinde Nelere Dikkat Edilir?

Muayene esnasında dermatoloğunuza kullandığınız ilaçların tam listesini götürmeniz gerekmektedir. Eğer enfeksiyonlu bölgeye kullanılan bir ilaç veya yatıştırıcı solüsyon varsa bunlar da belirtilmelidir.  Kullanılan bu ilaç veya solüsyonların, enfekte bölgeye iyi gelip gelmediği, tedavi aşaması için yol gösterici olacaktır. Teşhis için belirtilerinizin ilk başladığı tarihi ve ne sıklıkla tekrar ettiği önemlidir. Ailenizde herhangi bir cilt hastalığının olup olmadığı, doktorunuzun bilmesi gereken bilgilerden bir diğeridir.

Bir önceki yazımız olan HS hastalığına ne iyi gelir? başlıklı makalemizde (Köpek Memesi Hastalığı tedavisi), HS hastalığına ne iyi gelir? ve HS tedavisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir